maniclub
13 بهمن 1401 - 13:10

املاک غصب‌شده دوران پهلوی در نوشهر به مردم واگذار شد

آئین واگذاری اسناد املاک غصب شده توسط خاندان پهلوی به مردم توسط بنیاد مستضعفان در نوشهر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از نوشهر، آیت‌الله لائینی نماینده ولی فقیه مازندران در آئین واگذاری اسناد دوران پهلوی به مردم در نوشهر اظهار داشت: در ایام الله دهه فجر از مهمترین اقدامات که با شعار مردم محوری سازگاری دارد اینست املاک ملت به آنان واگذار شود.

وی با بیان اینکه روزی مالک همه املاک بکر مازندران خاندان پهلوی بود تصریح کرد: این املاک با مشارکت بنیاد مستضعفان دوباره به ملت واگذار می‌شود.

‌لائینی خاطرنشان کرد: رژیم پهلوی املاک صاحب ملک را غصب کرده بود و 850 روستا را رژیم پهلوی غصب کرده بود که نشات گرفته از امیال دنیوی آن رژیم منحوس بوده و چون دلش می‌خواست پولدار باشد خواسته نفسانی را بر دین وجدان ترجیح می‌داد.

نماینده ولی فقیه در مازندران خاطرنشان کرد: بنیاد مستضعفان بخشی از املاک که متعلق به مردم است را به آنان بازگرداند و این یکی از خدمات ارزشمند انقلاب اسلامی به شمار می‌آید.

لائینی با تقدیر از اقدام ارزنده بنیاد مستضعفان افزود: شکرانه این نعمت حضور همه جانبه در راهپیمایی 22بهمن است.

وی درباره اغتشاشات اخیر در نوشهر هم تصریح کرد: ملت انقلابی ایران با صرف هزینه های شخصی در سال 57 انقلاب کرده و ملت با علاقه وافر به استقبال ارتش می‌رفت اما در غائله اغتشاش‌گران اعتراضات به اصطلاح انقلابی آنها با  خشم و خشونت همراه بود اما ملت چهار دهه  پای انقلاب ایستاده و همچنان می‌ایستد.

‌لایینی بزرگ‌ترین مولفه جمهوری اسلامی ایران را اتکا به قول و نظر مردم دانست و برحضور همه جانبه در 22بهمن تاکید کرد.

قلی‌زاده مدیر‌کل بنیاد مستضعفان استان مازندران نیز خاطرنشان کرد: 856 قریه علوی در استان مازندران توسط خاندان پهلوی غصب شده بود.

وی با اشاره به واگذاری اسناد املاک مردم به آنان تصریح کرد: همزمان با سراسر کشور 4 هزار و 600 سند به ارزش ریالی هزارو‌ 850 میلیارد تومان در 61 هکتار که زمینه‌های مختلف کاربری دارد به آنان واگذار شد.

قلی‌زاده بیان کرد: 3 هزار و 700 سند در حوزه مسکونی است و بقیه سندها در حوزه زراعی بود.

مدیرکل بنیاد مستضعفان مازندران به واگذاری اسناد در سال 98 اشاره کرد و یادآور شد: 420 فقره سند واگذار شد و امسال این تعداد اسناد به 4 هزار و 600 فقره سند رسید.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1014847